Details
Luxcraft 4x6 ft Rectangle Counter Table
More Information
| Family ID | P46RT-C |
|---|---|
| Style | Counter Table |
| Furniture Height | Counter |
| Commercial | No |
| Table Shape | Rectangle |
| Umbrella Hole | Yes |
| Seating Capacity | 4-6 Person |
| Dimensions | 74 in w x 48 in d x 36.25 in h |
| Overall Width | 74 in |
| Overall Height | 36.25 in |
| Overall Depth | 48 in |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | Lifetime |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Product Attachments
Features
- Amish Made in the USA
- Designed for use with Counter Chairs
- No need for yearly refinishing
- Impervious to all weather
- Designed to be left outside year-round
- Includes umbrella hole, stabilizer and plug