Amish Poly Mission Deep Seating Corner Sectional
Details
Amish Poly Mission Deep Seating Corner Sectional
More Information
| Style | Deep Seating |
|---|---|
| Furniture Height | Standard |
| Commercial | No |
| Umbrella Hole | No |
| Seating Capacity | 4-6 Person |
| Dimensions | Overall: 108 in W x 34 in D x 38 in H |
| Overall Width | 108 |
| Overall Height | 38 |
| Overall Depth | 34 |
| Seat Height | 18 in |
| Seat Size | 22 in w Outside Sections, 18 in w for Center Section |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | 20 Yr Res / 5 Yr Comm |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Product Attachments
Features
- Sunbrella Cushions
- Soft, pillowy cushion or firm cushions available
- Any sunbrella fabric available - call in if you don't see what you are looking for
- Stylized framing for a beautiful design aesthetic
- Amish Made in the USA
- Stain, fade and water resistant cushions