Frog Furnishings Heritage Backless 5 ft Bench
Special Price
$738.36
FREE Shipping
$1,234.95
- You Save: $496.59 ( 40.21% )
Code:
FF-PB5__HERBAC
Weight:
80 lbs
Dimensions:
60 in x 24.13 in x 17 in
Assembly:
Some Assembly Required (PDF)
Details
Frog Furnishings Heritage Backless 5 ft Bench
More Information
| Furniture Height | Standard |
|---|---|
| Leg Depth | 19 in |
| Leg Width | 54.94 in |
| Commercial | No |
| Umbrella Hole | No |
| Seating Capacity | 2 Person |
| Dimensions | 60 in x 24.13 in x 17 in |
| Overall Width | 60 in |
| Overall Height | 17 in |
| Overall Depth | 24.13 in |
| Seat Width | 54.94 in |
| Seat Depth | 20.88 in |
| Seat Height | 17 in |
| Seat Size | 60 x 20.88 in |
| Some Assembly Required | Yes |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions