Amish Poly Round Swivel Bistro 5 pc. Dining Set
Special Price
$3,389.21
FREE Shipping
$5,153.24
- You Save: $1,764.03 ( 34.23% )
Details
Amish Poly Round Swivel Bistro 5 pc Dining Set
More Information
| Style | Dining Set |
|---|---|
| Furniture Height | Dining |
| Features | Swivel |
| Collection | Fanback |
| Commercial | No |
| Table Shape | Round |
| Umbrella Hole | Yes |
| Seating Capacity | 4 Person |
| Dimensions | Swivel Chair: 26 in D x 26 in W x 43 in H Table: 42 in Dia x 30 in H |
| Overall Width | Table: 43 in - Chair: 26 in |
| Overall Height | Table: 30 in - Chair: 43 in |
| Overall Depth | Table: 43 in - Chair: 26 in |
| Seat Height | 18 in |
| Seat Size | 21 in x 19 in |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | 20 Yr Res / 5 Yr Comm |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Product Attachments
Features
- Made from milk jugs
- Amish made in the USA
- Heavy duty contructions from recycled materials
- Smooth 360 swivel motion
- Contoured chair seat and back for maximized comfort
- Customizable two-tone combinations
- Set includes: (4) Fan-Back Swivel Dining Chairs & (1) 42 in Round Dining Table