Details
Amish Poly Outdoor Lumbar Rocking Chair - Leisure Lawns Collection
More Information
| Style | Rocking Chair |
|---|---|
| Furniture Height | Standard |
| Commercial | No |
| Umbrella Hole | No |
| Seating Capacity | 1 Person |
| Dimensions | 26 in w x 32 in d x 44 in h |
| Overall Width | 26 in |
| Overall Height | 44 in |
| Overall Depth | 32 in |
| Seat Height | 17 in |
| Seat Size | 19 in w x 18 in d |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | 20 Yr Res / 5 Yr Comm |
| Proposition 65 | No |
Reviews 1
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Product Attachments