Amish Poly Lumbar Rocker Set
Special Price
$1,372.31
FREE Shipping
$2,090.21
- You Save: $717.90 ( 34.35% )
Details
Amish Poly Lumbar Rocker Set
More Information
| Style | Rocking Set |
|---|---|
| Furniture Height | Standard |
| Features | Sets |
| Commercial | No |
| Table Shape | Round |
| Umbrella Hole | No |
| Seating Capacity | 2 Person |
| Dimensions | Lumbar Rocker (84) 32 in D x 26 in W x 44 in H Round Side Table (76) 22 in Dia x 20 in H |
| Overall Width | Rocker: 26 in - Table: 22 in |
| Overall Height | Rocker: 44 in - Table: 20 in |
| Overall Depth | Rocker: 32 in - Table: 22 in |
| Seat Height | 17 in |
| Seat Size | 19 in w x 18 in |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | 20 Yr Res / 5 Yr Comm |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Product Attachments
Features
- Contoured seatHeavy-duty construction
- Amish-made
- All-weather performance
- Stainless steel fasteners
- Made from milk jugs
- Set includes: (2) Lumbar Rockers & (1) Round Side Table