Amish Poly Garden Chair w/o Arms
Code:
LLC-920s
Weight:
22 lbs
Dimensions:
21 in w x 26 in d x 41 in h
Assembly:
Some Assembly Required (PDF)
Details
Amish Poly Garden Chair without Arms
Please see the replacement chair by clicking here
More Information
| Style | Dining Chair |
|---|---|
| Furniture Height | Standard |
| Commercial | No |
| Umbrella Hole | No |
| Seating Capacity | 1 Person |
| Dimensions | 21 in w x 26 in d x 41 in h |
| Overall Width | 21 in |
| Overall Height | 41 in |
| Overall Depth | 26 in |
| Seat Height | 18 in |
| Seat Size | 21 in x 18 in |
| Some Assembly Required | Yes |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Product Attachments