Amish Poly Counter Height Island
Details
Amish Poly Counter Height Island
More Information
| Style | Counter Table |
|---|---|
| Furniture Height | Counter |
| Commercial | No |
| Table Shape | Rectangle |
| Umbrella Hole | No |
| Seating Capacity | 2 Person |
| Dimensions | Over-all: 34 in deep x 62 in wide x 36 in high Base: 24 in deep x 48 in wide Top shelf: 23 in deep x 41.5 in wide x 11 in high Bottom shelf: 23 in deep x 41.5 in wide x 15 in high |
| Overall Width | 62 in |
| Overall Height | 36 in |
| Overall Depth | 34 in |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | 20 Yr Res / 5 Yr Comm |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Product Attachments
Features
- Stools sold separately
- Amish made from recycled poly lumber
- Two shelves for storing all your essentials
- Solid construction - designed for year round use
- Stainless Steel hardware