Details
Amish Poly Easy Chair
More Information
| Style | Dining Chair |
|---|---|
| Furniture Height | Standard |
| Features | Arm Chair |
| Collection | Easy Chair |
| Commercial | No |
| Umbrella Hole | No |
| Seating Capacity | 1 Person |
| Dimensions | 23 in w x 28 in d x 45 in h |
| Overall Width | 23 in |
| Overall Height | 45 in |
| Overall Depth | 28 in |
| Seat Width | 23 in |
| Seat Depth | 19 in |
| Seat Height | 18 in |
| Seat Size | 23 in w x 19 in d |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | 20 Yr Res / 5 Yr Comm |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Product Attachments