Amish Poly Fan-Back Balcony 3pc Bar Set
Special Price
$1,691.00
FREE Shipping
$2,575.00
- You Save: $884.00 ( 34.33% )
Details
Amish Poly Fan-Back Balcony 3pc Bar Set
More Information
| Style | Bar Set |
|---|---|
| Furniture Height | Bar |
| Table Size | 30in Round |
| Features | Sets |
| Commercial | No |
| Table Shape | Round |
| Umbrella Hole | Yes |
| Seating Capacity | 2 Person |
| Chair Back Style | Fanback |
| Chair Front Style | Waterfall Front |
| Curved Back | Curved Back |
| Dimensions | Fan-Back Bar Chair 28 in D x 26 in W x 51 in H 30" Round Table 30 in Dia x 39 in H |
| Overall Width | Table: 30 in - Chair: 26 in |
| Overall Height | Table: 39 in - Chair: 51 in |
| Overall Depth | Table: 30 in - Chair: 28 in |
| Seat Height | 27 in H |
| Seat Size | 21 in x 19 in |
| Weight Capacity | 300 |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | 20 Yr Res / 5 Yr Comm |
| Proposition 65 | No |
Reviews 2
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Product Attachments