Trex® Outdoor Furniture™ 21 in x 18.5 in Seat Cushion
Details
Trex® Outdoor Furniture™ Seat Cushion
More Information
| Collection | Cushion |
|---|---|
| Commercial | No |
| Umbrella Hole | No |
| Dimensions | 21 in W x 18.5 in D x 2.5 in H |
| Overall Width | 21 in |
| Overall Height | 2.5 in |
| Overall Depth | 18.5 in |
| Some Assembly Required | No |
| Warranty | 1 Year Fabric Warranty |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Product Attachments
Features
- Includes: (1) Trex® Outdoor Furniture™ 21 in x 18.5 in Seat Cushion
- Trex® Outdoor Furniture™ cushions are tailored specifically for each piece of furniture
- Sewn and crafted with performance fabrics, our cushions provide comfort and durability all while withstanding nature's elements
- Available in an array of colors and fabrics, the inner-designer in you will love the style options