Tailwind Wisconsin Square Pub Table
Code:
TW-WPUB835
Weight:
100 lbs
Dimensions:
36in L x 36inW x 41inH
Assembly:
Some Assembly Required (PDF)
Details
Poly Lumber Square Pub Table constructed from poly lumber will last a lifetime. Maintenance free care makes this table a must have. Surround this Poly Lumber Square Pub Table with Pub Chairs and you have created the perfect spot to relax with friends. Poly lumber will not rot, rust, corrode or warp and requires no sanding, refinishing or painting to keep it looking new year after year.
More Information
| Furniture Height | Bar |
|---|---|
| Commercial | No |
| Table Shape | Square |
| Umbrella Hole | No |
| Seating Capacity | 2-4 Person |
| Dimensions | 36in L x 36inW x 41inH |
| Overall Width | 36in |
| Overall Height | 41in |
| Overall Depth | 36in |
| Some Assembly Required | No |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions