Details
Wildridge Heritage Patio Table
More Information
| Style | Counter Table |
|---|---|
| Furniture Height | Counter |
| Collection | Heritage |
| Commercial | No |
| Table Shape | Square |
| Umbrella Hole | No |
| Seating Capacity | 2 Person |
| Dimensions | 27.5 in W x 27.5 in D x 36 in H |
| Overall Width | 27.5 in |
| Overall Height | 36 in |
| Overall Depth | 27.5 in |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | 20 Yr Res / 5 Yr Comm |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Features
- Includes: (1) Wildridge Heritage Patio Table
- Umbrella Hole Can be Added!
- Recycled HDPE resin construction
- Variety of finishes available
- High-quality 316 marine grade fasteners