Wildridge Heritage Deep Seating Coffee Table
More Information
| Style | Coffee Table |
|---|---|
| Furniture Height | Standard |
| Commercial | No |
| Table Shape | Rectangle |
| Umbrella Hole | No |
| Dimensions | 46.5 in W x 22 in D x 18 in H |
| Overall Width | 46.5 in |
| Overall Height | 18 in |
| Overall Depth | 22 in |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | 20 Yr Res / 5 Yr Comm |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Features
- Includes: (1) Wildridge Heritage Deep Seating Coffee Table
- Constructed from extremely durable recycled plastic
- 316 marine grade fasteners
- Recycled plastic is an eco-friendly choice
- Impervious to the effects of weather
- Stainless Steel hardware