Details
Wildridge Heritage Balcony Table
More Information
| Style | Counter Table |
|---|---|
| Furniture Height | Counter |
| Collection | Heritage |
| Commercial | No |
| Table Shape | Round |
| Umbrella Hole | No |
| Seating Capacity | 2 Person |
| Dimensions | 20.5 in W x 20.5 in D x 29 in H |
| Overall Width | 20.5 in |
| Overall Height | 29 in |
| Overall Depth | 20.5 in |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | 20 Yr Res / 5 Yr Comm |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Features
- Includes: (1) Wildridge Heritage Balcony Table
- Constructed from extremely durable recycled plastic
- Plank-style tabletop and lower shelf/footrest
- Recycled plastic is an eco-friendly choice
- Impervious to the effects of weather