Details
Wildridge Heritage Balcony Swivel Chair
More Information
| Furniture Height | Counter |
|---|---|
| Features | Swivel |
| Collection | Heritage |
| Commercial | No |
| Umbrella Hole | No |
| Seating Capacity | 1 Person |
| Dimensions | 28 in W x 22.5 in D x 50 in H |
| Overall Width | 28 in |
| Overall Height | 50 in |
| Overall Depth | 22.5 in |
| Arm Height | 32 in |
| Seat Width | 21 in |
| Seat Depth | 17 in |
| Seat Height | 22 in H |
| Seat Size | 17 in D x 21 in W |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | 20 Yr Res / 5 Yr Comm |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Features
- Includes: (1) Wildridge Heritage Balcony Swivel Chair
- Recycled HDPE resin construction
- Variety of finishes available
- High-quality 316 marine grade fasteners