Details
Wildridge Heritage 44"x44" Table
More Information
| Style | Dining Table |
|---|---|
| Furniture Height | Dining |
| Features | Umbrella Hole |
| Collection | Heritage |
| Commercial | No |
| Umbrella Hole | Yes |
| Seating Capacity | 2-4 Person |
| Dimensions | 44 in W x 44 in D x 30 in H |
| Overall Width | 44 in |
| Overall Height | 30 in |
| Overall Depth | 44 in |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | 20 Yr Res / 5 Yr Comm |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Features
- Includes: (1) Wildridge Heritage 44 in x 44 in Table
- Comes Standard with 1 5/8 in Umbrella Hole - Umbrella Hole Can Be Removed
- Recycled HDPE resin construction
- Variety of finishes available
- High-quality 316 marine grade fasteners