Details
Wildridge Heritage 2 Tier End Table
More Information
| Style | Side / End Table |
|---|---|
| Furniture Height | Standard |
| Collection | Heritage |
| Commercial | No |
| Table Shape | Square |
| Umbrella Hole | No |
| Dimensions | 23.5 in W x 17.5 in D x 22 in H |
| Overall Width | 23.5 in |
| Overall Height | 22 in |
| Overall Depth | 17.5 in |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | 20 Yr Res / 5 Yr Comm |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Features
- Includes: (1) Wildridge Heritage 2 Tier End Table
- Constructed from extremely durable recycled plastic
- It will not crack, split, rot, or splinter, and will not promote bacterial growth
- Recycled plastic is an eco-friendly choice
- Impervious to the effects of weather
- Stainless steel hardware