More Information
| Style | Side / End Table |
|---|---|
| Collection | Classic |
| Commercial | No |
| Table Shape | Rectangle |
| Umbrella Hole | No |
| Dimensions | 21 in W x 16 in D x 16 in H |
| Overall Width | 21 in |
| Overall Height | 16 in |
| Overall Depth | 16 in |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | 20 Yr Res / 5 Yr Comm |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Features
- Includes: (1) Wildridge Classic Rectangular Side Table
- Constructed from extremely durable recycled plastic
- 316 marine grade fasteners
- Recycled plastic is an eco-friendly choice
- Impervious to the effects of weather
- Stainless steel hardware