More Information
| Style | Side / End Table |
|---|---|
| Collection | Classic |
| Commercial | No |
| Table Shape | Rectangle |
| Umbrella Hole | No |
| Dimensions | 16 in W x 20 in D x 33 in H |
| Overall Width | 16 in |
| Overall Height | 33 in |
| Overall Depth | 20 in |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | 20 Yr Res / 5 Yr Comm |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Features
- Includes: (1) Wildridge Classic 3 Shelf Side Table
- Constructed from extremely durable recycled plastic
- It will not crack, split, rot, or splinter, and will not promote bacterial growth
- Recycled plastic is an eco-friendly choice
- Impervious to the effects of weather
- Easy to clean and maintenance-free