Tailwind Wisconsin Round Dining Table
Code:
TW-WDTR310
Weight:
85 lbs
Dimensions:
37 ï¾½ inL x 37 ï¾½ inW x 29inH
Assembly:
Some Assembly Required (PDF)
Details
Wisconsin Round Dining Table is constructed from durable, maintenance free poly lumber. Center leg construction and support system make this Round Outdoor Dining Table a sturdy replacement to the cheap plastic patio tables on the market today. Surrounded by four dining chairs you will create a comfortable spot for relaxing with friends and family. Wisconsin Round Dining Table is available in four different colors.
More Information
| Style | Dining Table |
|---|---|
| Furniture Height | Dining |
| Commercial | No |
| Table Shape | Round |
| Umbrella Hole | No |
| Seating Capacity | 2-4 Person |
| Dimensions | 37 ï¾½ inL x 37 ï¾½ inW x 29inH |
| Overall Width | 37 1/2in |
| Overall Height | 29in |
| Overall Depth | 37 1/2in |
| Some Assembly Required | No |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions