Trex® Outdoor Furniture Surf City Dining Arm Chair
Special Price
$329.00
FREE Shipping
$477.05
- You Save: $148.05 ( 31.03% )
Details
Trex® Outdoor Furniture Surf City Dining Arm Chair looks beautiful with Trex® Outdoor Furniture Surf City Tables but also creates quaint seating areas for small balconies and hotel suites. The Trex® Outdoor Furniture Surf City Dining Arm Chair is available in several aluminum frame finishes and genuine POLYWOOD lumber. Each component offering superior weather resistance and very low, if any maintenance.
More Information
| Style | Dining Chair |
|---|---|
| Furniture Height | Dining |
| Features | Arm Chair |
| Commercial | No |
| Umbrella Hole | No |
| Seating Capacity | 1 Person |
| Dimensions | 22.25 in x 22.5 in x 33.5 in |
| Overall Width | 22.25 in |
| Overall Height | 33.5 in |
| Overall Depth | 22.5 in |
| Seat Height | 17.25 in |
| Some Assembly Required | No |
| Warranty | 20 Yr Res / 1 Yr Comm |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Product Attachments