Frog Furnishings Standard Square Receptacle - 20 gal
Special Price
$498.99
FREE Shipping
$880.00
- You Save: $381.01 ( 43.30% )
Code:
FF-PB20S
Weight:
75 lbs
Dimensions:
24.75 in x 24.75 in x 28.5 in
Assembly:
Some Assembly Required (PDF)
Details
Standard 20 Gal Square Receptacle made with twenty eight 1 in x 4 in Resinwood slats and a recycled plastic support structure. Standard configuration is open top. Available in open side upon request. Heavy duty zinc coated hardware standard. Liner not included.
More Information
| Furniture Height | Standard |
|---|---|
| Commercial | No |
| Umbrella Hole | No |
| Dimensions | 24.75 in x 24.75 in x 28.5 in |
| Overall Width | 24.75 in |
| Overall Height | 28.5 in |
| Overall Depth | 24.75 in |
| Some Assembly Required | Yes |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Features
- 11.25 in diameter opening