Frog Furnishings Standard Round Trash Receptacle - 32 gal
Special Price
$536.75
FREE Shipping
$942.80
- You Save: $406.05 ( 43.07% )
Details
Standard Round 32 gal Receptacle is made with twenty four 1 in x 4 in Resinwood slats. This is the only receptacle on the market with completely maintenance-free molded plastic rings. Heavy duty zinc coated hardware standard. Liner not included.
More Information
| Style | Trash Receptacle |
|---|---|
| Furniture Height | Standard |
| Commercial | No |
| Umbrella Hole | No |
| Dimensions | 29 1/4 in x 33 in |
| Overall Width | 29.25 in |
| Overall Height | 33 in |
| Overall Depth | 29.25 in |
| Some Assembly Required | Yes |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Features
- 11.25 in opening