Sister Bay Hudson Coffee Table
Special Price
$561.00
FREE Shipping
$813.45
- You Save: $252.45 ( 31.03% )
Details
Sister Bay Hudson Coffee Table
More Information
| Style | Coffee Table |
|---|---|
| Furniture Height | Standard |
| Collection | Hudson |
| Commercial | No |
| Umbrella Hole | No |
| Dimensions | 22.5”W x 35.5”D x 18”H |
| Overall Width | 22.5in |
| Overall Height | 18in |
| Overall Depth | 35.5in |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | 20 Yr Res / 5 Yr Comm |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Features
- The Hudson Coffee Table is designed to compliment your outdoor area, providing ample space for your favorite snacks, drinks and accessories.
- Made from 97% pure recycled HDPE milk jugs, the most environmentally-friendly among plastics
- Suitable for all seasons and climates; stands up to rain, wind, and salt spray; mold and mildew resistant
- UV inhibitors are added to the material to keep the furniture from fading, no painting or staining needed
- Can be easily cleaned with gentle soap and water or with our Sister Bay Furniture cleaner
- Utilizes marine-grade stainless steel hardware for longer outdoor use
- 20 year residential and 7 year commercial warranty