Details
Sister Bay Furniture Yarmouth Double Glider!
More Information
| Style | Glider |
|---|---|
| Furniture Height | Standard |
| Commercial | No |
| Umbrella Hole | No |
| Seating Capacity | 2 Person |
| Dimensions | 53 in W x 32 in D x 42 in H |
| Overall Width | 53 in |
| Overall Height | 42 in |
| Overall Depth | 32 in |
| Seat Height | 16.13 in |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | 20 Yr Res / 5 Yr Comm |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Features
- Customer Favorite in Red, Weathered Wood, White, and Dark Brown
- Stainless steel hardware
- Constructed from HDPE recycled plastic
- All-Weather furnishing
- Low to No Maintenance
- Made in the USA
- Available in 14 poly colors
- Backed by 20 year residential warranty