Sister Bay Rectangular End Table - 15 x 19 inch
Details
The Sister Bay Furniture End Table is the perfect accompaniment to the Sister Bay Furniture Collection. Simply place the Sister Bay Furniture End Table between two Sister Bay Furniture Adirondack Chairs, Sister Bay Furniture Jamestown Gliders or alongside a Sister Bay Furniture Newport Bench to create your new favorite seating set. The Sister Bay Furniture End Table is available in all the colors that your favorite Sister Bay Furniture Collection pieces.
More Information
| Style | Side / End Table |
|---|---|
| Furniture Height | Standard |
| Commercial | No |
| Table Shape | Rectangle |
| Umbrella Hole | No |
| Dimensions | 19 in W x 15 in D x 18.5 in H |
| Overall Width | 19 in |
| Overall Height | 18.5 in |
| Overall Depth | 15 in |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | 20 Yr Res / 5 Yr Comm |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Features
- Customer Favorite all colors
- Dimension of Product: 19 in W x 15 in D x 18.5 in H
- Dimension in Box: 20 in W x 19 in L x 16 in H
- Made from 100% Recycled High-Density Polyethylene (HDPE)
- Virtually Maintenance-Free
- 20 Years Warranty - Residential
- 7 Years Warranty - Commercial
- Available in 14 poly colors
- Dual tone options available - Call for Pricing
- Stainless Steel Hardware
- Color Stable UV Inhibitor
- Quick Assembly