Details
Malibu Newport 5 pc. Dining Set
More Information
| Style | Dining Set |
|---|---|
| Furniture Height | Dining |
| Features | Sets |
| Collection | Newport |
| Commercial | No |
| Table Shape | Square |
| Umbrella Hole | Yes |
| Seating Capacity | 8 Person |
| Dimensions | See Below |
| Overall Width | Table: 55 in - Backless Bench: 48 in - Bench: 48 in |
| Overall Height | Table: 30 in - Backless Bench: 19 in - Bench: 35 in |
| Overall Depth | Table: 55 in - Backless Bench: 18 in - Bench: 23 in |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | 20 Yr Res / 5 Yr Comm |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Features
- Stainless steel hardware
- Constructed from HDPE recycled plastic
- All-Weather furnishing
- Low to No Maintenance
- Made in the USA
- Available in 8 poly colors
- Dual tone options available - Call for Pricing
- Backed by 20 year residential warranty
- Set includes - Newport 55 in Dining Table, (2) Newport Backless Benches & (2) Newport Benches with Back