Sister Bay Maywood Sling Side Chair (Sold in Pairs)
Special Price
$1,278.00
FREE Shipping
$1,853.10
- You Save: $575.10 ( 31.03% )
Details
Sister Bay Furniture Maywood Sling Side Chair
More Information
| Style | Dining Chair |
|---|---|
| Furniture Height | Dining |
| Features | Armless |
| Commercial | No |
| Umbrella Hole | No |
| Seating Capacity | 1 Person |
| Dimensions | 21 in W x 25 in L x 38 in H |
| Overall Width | 21 in |
| Overall Height | 38 in |
| Overall Depth | 25 in |
| Seat Height | 18.75 in |
| Some Assembly Required | No |
| Warranty | 20 Yr Res / 5 Yr Comm |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Features
- All-weather sling for a dramatic two-tone look
- Stainless steel hardware
- Constructed from HDPE recycled plastic
- All-Weather furnishing
- Low to No Maintenance
- Made in the USA
- Available in 14 poly colors
- Backed by 20 year residential warranty
- Purchase includes (2) Maywood Sling Dining Side Chairs