Sister Bay Maywood Sling Dining Arm Chair - (Sold in Pairs)
Special Price
$1,432.00
FREE Shipping
$2,076.40
- You Save: $644.40 ( 31.03% )
Details
Sister Bay Furniture Maywood Sling Dining Arm Chair
More Information
| Style | Dining Chair |
|---|---|
| Furniture Height | Dining |
| Features | Arm Chair |
| Commercial | No |
| Umbrella Hole | No |
| Seating Capacity | 1 Person |
| Dimensions | 27 in W x 25 in D x 38 in H - Seat Height: 18.375 in |
| Overall Width | 27 in |
| Overall Height | 38 in |
| Overall Depth | 25 in |
| Seat Height | 18.375 in |
| Some Assembly Required | No |
| Warranty | 20 Yr Res / 5 Yr Comm |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Features
- Recycled poly frame with all weather Sling material
- Stainless steel fasteners
- All weather furnishing
- Made in the USA
- Classic two-tone look