Sister Bay Maywood Sling Counter Arm Chair (Sold in pairs)
Special Price
$1,526.00
FREE Shipping
$2,212.70
- You Save: $686.70 ( 31.03% )
Details
Sister Bay Furniture Maywood Sling Counter Arm Chair
More Information
| Style | Counter Chair |
|---|---|
| Furniture Height | Counter |
| Features | Arm Chair |
| Commercial | No |
| Umbrella Hole | No |
| Seating Capacity | 1 Person |
| Dimensions | 26 in W x 23 in D x 42 in H |
| Overall Width | 26 in |
| Overall Height | 42 in |
| Overall Depth | 23 in |
| Seat Height | 23.25 in |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | 20 Yr Res / 5 Yr Comm |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Features
- Sold in pairs
- Sling seat and back for added comfort
- All weather performance
- Solid recycled plastic frame in four color options
- Made in the USA