Sister Bay Maywood Sling Bar Side Chair (Sold in pairs)
Special Price
$1,356.00
FREE Shipping
$1,966.20
- You Save: $610.20 ( 31.03% )
Details
Malibu OUtdoor Maywood Sling Bar Side Chair features a slightly angled back and generous seat covered in outdoor, all weather sling.
More Information
| Style | Bar Chair |
|---|---|
| Furniture Height | Bar |
| Features | Armless |
| Commercial | No |
| Umbrella Hole | No |
| Seating Capacity | 1 Person |
| Dimensions | 26 in W x 20 in D x 47 in H - Seat height: 27.375 in |
| Overall Width | 20 in |
| Overall Height | 47 in |
| Overall Depth | 23 in |
| Seat Height | 27.375. in |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | 20 Yr Res / 5 Yr Comm |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions