Sister Bay Maywood Counter Side Chair (Sold in Pairs)
Details
Sister Bay Furniture Maywood Counter Side Chair
More Information
| Style | Counter Chair |
|---|---|
| Furniture Height | Counter |
| Features | Armless |
| Commercial | No |
| Umbrella Hole | No |
| Seating Capacity | 1 Person |
| Dimensions | 20 in W x 22.5 in L x 41.5 in H |
| Overall Width | 20 in |
| Overall Height | 41.5 in |
| Overall Depth | 22.5 in |
| Seat Height | 22.86 IN |
| Some Assembly Required | No |
| Warranty | 20 Yr Res / 5 Yr Comm |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Features
- Stainless steel hardware
- Constructed from HDPE recycled plastic
- All-Weather furnishing
- Low to No Maintenance
- Made in the USA
- Available in 14 poly colors
- Dual tone options available - Call for Pricing
- Backed by 20 year residential warranty