Sister Bay Maywood 26in x 48in Coffee Table
Details
Sister Bay Furniture Maywood 26in x 48in Coffee Table
More Information
| Style | Coffee Table |
|---|---|
| Furniture Height | Standard |
| Commercial | No |
| Table Shape | Rectangle |
| Umbrella Hole | No |
| Seating Capacity | 4-6 Person |
| Dimensions | 26 in W x 48 in D x 15 in H |
| Overall Width | 26 in |
| Overall Height | 15 in |
| Overall Depth | 48 in |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | 20 Yr Res / 5 Yr Comm |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Features
- Stainless steel hardware
- Constructed from HDPE recycled plastic
- All-Weather furnishing
- Low to No Maintenance
- Made in the USA
- Available in 5 poly colors
- Backed by 20 year residential warranty