Sister Bay Laguna 36in Counter Table
Details
The Sister Bay Furniture Laguna 36 in Counter Table is the ideal table for small balconies and decks. This small but versatile table is made with weather resistant recycled plastic, features an umbrella hole and stylized legs for a modern look!
More Information
| Style | Counter Table |
|---|---|
| Furniture Height | Counter |
| Commercial | No |
| Table Shape | Round |
| Umbrella Hole | Yes |
| Seating Capacity | 2-4 Person |
| Dimensions | 36 in W x 36 in L x 35.75 in H |
| Overall Width | 36 in |
| Overall Height | 35.75 in |
| Overall Depth | 36 in |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | 20 Yr Res / 5 Yr Comm |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Features
- Stainless steel hardware
- Constructed from HDPE recycled plastic
- All-Weather furnishing
- Low to No Maintenance
- Made in the USA
- Available in 14 poly colors
- Backed by 20 year residential warranty