Sister Bay Laguna 36in Conversation Table
Details
Sister Bay Furniture Laguna 36 in Conversation Table is made from all weather, recycled plastic.
More Information
| Style | Conversation Table |
|---|---|
| Furniture Height | Standard |
| Commercial | No |
| Table Shape | Round |
| Umbrella Hole | Yes |
| Seating Capacity | 2-4 Person |
| Dimensions | 36 in W x 36 in L x 18 in H |
| Overall Width | 36 in |
| Overall Height | 18 in |
| Overall Depth | 36 in |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | 20 Yr Res / 5 Yr Comm |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Features
- Stainless steel hardware
- Constructed from HDPE recycled plastic
- All-Weather furnishing
- Low to No Maintenance
- Made in the USA
- Available in 14 poly colors
- Backed by 20 year residential warranty