Sister Bay Hyannis Bar Tete-A-Tete Set
Details
Sister Bay Furniture Hyannis Bar Tete-a-Tete Set!
More Information
| Style | Bar Chair |
|---|---|
| Furniture Height | Bar |
| Features | Sets |
| Commercial | No |
| Umbrella Hole | Yes |
| Seating Capacity | 2 Person |
| Dimensions | Chairs: 26 in W x 28 in D x 50 in H - Table: 15 in w1 x 31 in w2 x 24 in D |
| Overall Width | Each Chair: 26 in |
| Overall Height | Each Chair: 50 in |
| Overall Depth | Each Chair: 28 in |
| Seat Height | Chair: 26.75 in |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | 20 Yr Res / 5 Yr Comm |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Features
- Designed for all weather use
- Constructed from recycled poly material
- Stainless steel hardware
- Constructed from HDPE recycled plastic
- All-Weather furnishing
- Low to No Maintenance
- Made in the USA
- Available in 14 poly colors
- Dual tone options available - Call for Pricing
- Backed by 20 year residential warranty
- Set includes: 2 Hyannis Bar Chairs & 1 Tete-a-Tete Table