Details
Sister Bay Delray Chaise Lounge
More Information
| Style | Chaise Lounge |
|---|---|
| Furniture Height | Standard |
| Features | Adjustable Back |
| Collection | Delray |
| Commercial | No |
| Umbrella Hole | No |
| Seating Capacity | 1 Person |
| Dimensions | 25 in W x 83 in D x 13 in H |
| Overall Width | 25 in |
| Overall Height | 13 in |
| Overall Depth | 83 in |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | 20 Yr Res / 5 Yr Comm |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Features
- Arm kit available
- Tray Table available
- Stainless steel hardware
- Constructed from HDPE recycled plastic
- All-Weather furnishing
- Low to No Maintenance
- Made in the USA
- Available in 14 poly colors
- Backed by 20 year residential warranty