POLYWOOD® Vineyard 4-Piece Deep Seating Set
Details
POLYWOOD® Vineyard 4-Piece Deep Seating Set
More Information
| Style | Deep Seating Set |
|---|---|
| Furniture Height | Standard |
| Features | Sets |
| Collection | Vineyard |
| Commercial | No |
| Table Shape | Rectangle |
| Umbrella Hole | No |
| Seating Capacity | 2-4 Person |
| Dimensions | 99.00"D x 114.00"W x 31.50"H |
| Overall Width | 114 in |
| Overall Height | 31.5 in |
| Overall Depth | 99 in |
| Arm Height | 21.5 in |
| Seat Width | Loveseat: 46 in - Chair: 23 in |
| Seat Depth | 23 in |
| Seat Height | 17 in |
| Weight Capacity | 300 lbs |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | 20 Yr Res / 3 Yr Comm |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Product Attachments