POLYWOOD Studio Parsons 34" X 64" Dining Table
$649.00
FREE Shipping
$925.00
You Save $276
(30%)
More Information
| Style | Dining Table |
|---|---|
| Furniture Height | Dining |
| Leg Depth | 2.5 |
| Leg Width | 1.5 |
| Commercial | Yes |
| Table Shape | Rectangle |
| Umbrella Hole | Yes |
| Umbrella Hole Size | 1.625 in |
| Seating Capacity | 6 Person |
| Dimensions | 64 in l x 34 in d x 30.25 in h |
| Overall Width | 34 in |
| Overall Height | 30.25 in |
| Overall Depth | 64 in |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | 20 Yr Res / 3 Yr Comm |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Features
- Easily accomodates (6) POLYWOOD Dining Chairs tucked neatly under the table
- Stable on most flat outdoor surfaces
- Outfitted with a 1.625 in umbrella hole slatted table top with thin gaps to aid in water drainage
- Includes: (1) Parsons 64 in x 34 in Dining Table