POLYWOOD Round 24 Inch Counter Height Table
Special Price
$309.00
FREE Shipping
$510.00
- You Save: $201.00 ( 39.41% )
Code:
PW-RRT124
Weight:
29 lbs
Dimensions:
24 in x 24 in x 37 in
Assembly:
Some Assembly Required (PDF)
Details
The POLYWOOD Tradtional Round 24 Inch Counter Table is constructed from eco-friendly recycled plastic lumber you can rest assured that you helped our environment by preventing plastic from going to our landfills. POLYWOOD Furniture is not only recycled but is completely recyclable. Our POLYWOOD Traditional Round 24 Inch Counter Table requires virtually no maintenance as you will never have to paint, sand or refinish your POLYWOOD bar table. Simply clean with soap and water as needed then sit back, relax and enjoy!Impervious to the weather conditions of all areas of the country, rest assured your new POLYWOOD Traditional Round 24 Inch Counter Table will not be affected by rotting, warping and will never crack or split.
More Information
| Furniture Height | Counter |
|---|---|
| Commercial | No |
| Table Shape | Round |
| Umbrella Hole | No |
| Seating Capacity | 2 Person |
| Dimensions | 24 in x 24 in x 37 in |
| Overall Width | 24 in |
| Overall Height | 37 in |
| Overall Depth | 24 in |
| Seat Height | n/a |
| Seat Size | n/a |
| Some Assembly Required | Yes |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Product Attachments