Details
The POLYWOOD Palm Coast Dining Arm Chair
More Information
| Furniture Height | Dining |
|---|---|
| Features | Arm Chair |
| Commercial | No |
| Umbrella Hole | No |
| Seating Capacity | 1 Person |
| Overall Width | 24.75 in |
| Overall Height | 39.5 in |
| Overall Depth | 24 in |
| Seat Height | 17 in |
| Seat Size | 20.25W x 15.5D |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | 20 Yr Res / 5 Yr Comm |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Product Attachments
Features
- Recycled plastic material won't rot, warp or corrode
- Low to No Maintenance - simply hose and enjoy
- Proudly Made in the USA
- All weather performance - can be left out year round
- Palm Coast Collection
- Designed