POLYWOOD Nautical Trestle 38 in x 73 in Bar Table
$1,299.00
FREE Shipping
$1,855.00
You Save $556
(30%)
More Information
| Style | Bar Table |
|---|---|
| Furniture Height | Bar |
| Collection | Nautical |
| Commercial | No |
| Umbrella Hole | Yes |
| Seating Capacity | 4-6 Person |
| Dimensions | 73 in w x 38.5 in d x 42 in h |
| Overall Width | 73 in |
| Overall Height | 42 in |
| Overall Depth | 38.5 in |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | 20 Yr Res / 3 Yr Comm |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Features
- Table base designed for abundant legroom
- Built for year-round use
- All-weather performance
- Clean with soap, water and a soft-bristle brush
- Marine-grade quality hardware