Details
The POLYWOOD Nautical 44 Dining Table provides plenty of table top room for family style dining. This outdoor dining table is constructed from recycled plastic material that will not rot, warp or corrode. Simply hose and go. The POLYWOOD Nautical 44 Dining Table uses stainless steel fasteners for superior performance outdoors, in fact, this POLYWOOD Dining Table can be left out all year round.
More Information
| Style | Dining Table |
|---|---|
| Furniture Height | Dining |
| Collection | Nautical |
| Commercial | No |
| Umbrella Hole | Yes |
| Seating Capacity | 4 Person |
| Dimensions | 43 in x 43 in x 29 in |
| Overall Width | 43 in |
| Overall Height | 29 in |
| Overall Depth | 43 in |
| Some Assembly Required | Yes |
| Proposition 65 | No |
Reviews 1
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Product Attachments
Features
- Customer Favorite All Colors!