POLYWOOD Lakeside Side Chair 5-Piece Farmhouse Dining Set
$1,049.00
FREE Shipping
$1,500.00
You Save $451
(31%)
Code:
PW-PWS1149-1
Weight:
143 lbs
Dimensions:
82 x 35 x 82 (WxHxD)
Assembly:
Some Assembly Required (PDF)
More Information
| Style | Dining Set |
|---|---|
| Furniture Height | Dining |
| Table Size | 37in Square |
| Features | Armless |
| Collection | Lakeside |
| Commercial | No |
| Table Shape | Square |
| Umbrella Hole | Yes |
| Umbrella Hole Size | 1.625 in |
| Seating Capacity | 4 Person |
| Chair Back Style | Traditional |
| Curved Back | Flat Back |
| Overall Width | 82 |
| Overall Height | 35 |
| Overall Depth | 82 |
| Minimum Required Space | 82" x 82" |
| Some Assembly Required | Yes |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Features
- Includes: (4) Lakeside Dining Side Chairs and (1) Farmhouse 37 in Dining Table