POLYWOOD Harbour Slat Side Table
Details
The POLYWOOD Harbour Collection Slat Side Table is a sturdy accent table which beautifully completes your Harbour Collection. The table top features a slatted look with a finish frame cut with stylish angles.
More Information
| Style | Side / End Table |
|---|---|
| Furniture Height | Standard |
| Commercial | No |
| Umbrella Hole | No |
| Dimensions | 23 in w x 23 in d x 16.75 in h |
| Overall Width | 23 in |
| Overall Height | 16.75 in |
| Overall Depth | 23 in |
| Seat Height | 16.75 in |
| Some Assembly Required | No |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Product Attachments
Features
- Thick stylish legs highlight the sturdiness and design
- Ships fully assembled
- Slatted table top design beautifully framed for a finished look
- Resist to salt water, stain, bugs, mold and mildew
- Backed by manufacturer's 20 Year Warranty for residential use
- Proudly made in the USA