POLYWOOD Harbour Slat Coffee Table
Code:
PW-4019
Weight:
52 lbs
Dimensions:
44 in w x 27 in d x 16.75 in h
Assembly:
No Assembly Required (PDF)
Details
The POLYWOOD Harbour Slat Coffee Table offers durability and style which beautifully complements your Harbour Collection. The delicate angles and stylized legs add such personality to this accent piece. The table top features a slatted look with a finish frame cut with stylish angles.
More Information
| Style | Coffee Table |
|---|---|
| Furniture Height | Standard |
| Commercial | No |
| Umbrella Hole | No |
| Dimensions | 44 in w x 27 in d x 16.75 in h |
| Overall Width | 44 in |
| Overall Height | 16.75 in |
| Overall Depth | 27 in |
| Seat Height | n/a |
| Seat Back | n/a |
| Seat Size | n/a |
| Some Assembly Required | No |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Product Attachments
Features
- Slatted table top design beautifully framed for a finished look
- Resist to salt water, stain, bugs, mold and mildew
- Thick stylish legs highlight the sturdiness and design
- Backed by manufacturer's 20 Year Warranty for residential use
- Proudly made in the USA