More Information
| Collection | Farmhouse Tabless |
|---|---|
| Commercial | No |
| Umbrella Hole | No |
| Seating Capacity | 2-4 Person |
| Dimensions | 65 in w x 14 in d x 17 in h |
| Overall Width | 65 in |
| Overall Height | 17 in |
| Overall Depth | 14 in |
| Seat Width | 65 in |
| Seat Depth | 13.62 in |
| Seat Height | 17 in |
| Weight Capacity | 600 lbs |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | 20 Yr Res / 3 Yr Comm |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Product Attachments
Features
- Weight tested to 300 lbs per seat
- Built to withstand four seasons
- Durable, all-weather POLYWOOD is not prone to splinter, crack, peel, chip or rot
- Cleans easily with soap and water