POLYWOOD Farmhouse Trestle 38 x 96 in Dining Table
More Information
| Style | Dining Table |
|---|---|
| Furniture Height | Dining |
| Leg Depth | 24 in |
| Collection | Farmhouse Tabless |
| Leg Width | 67 in |
| Commercial | No |
| Table Shape | Rectangle |
| Umbrella Hole | Yes |
| Seating Capacity | 8 Person |
| Dimensions | 96 in w x 37.63 in d x 29 in h |
| Overall Width | 96 in |
| Overall Height | 29 in |
| Overall Depth | 37.63 in |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | 20 Yr Res / 1 Yr Comm |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Product Attachments