POLYWOOD Euro Counter Side Chair
Code:
PW-A101
Weight:
20 lbs
Dimensions:
18.75 in L x 22 in W x 41 in H
Assembly:
Some Assembly Required (PDF)
Details
The POLYWOOD Euro Counter Side Chair
More Information
| Furniture Height | Counter |
|---|---|
| Features | Armless |
| Collection | Euro |
| Commercial | No |
| Umbrella Hole | No |
| Seating Capacity | 1 Person |
| Dimensions | 18.75 in L x 22 in W x 41 in H |
| Overall Width | 18.75 in |
| Overall Height | 41 in |
| Overall Depth | 22 in |
| Seat Height | 25 in |
| Seat Size | 17 in x 16.75 in |
| Some Assembly Required | Yes |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Product Attachments